Hakkımızda

 

Kuruluş adı                              Penta Matbaa Makina ve Malzemeleri Tic. Ltd. Şti.

Sahibi                                      M. Şefik Okunakul & Selahattin Özbey

CEO                                         M. Şefik Okunakul

Kuruluş yılı                              15 Kasım 2005

Tic. Sic. No                              570121

Vergi Dairesi                            Boğaziçi Kurumlar VD: 7280320087

Genel merkez                          İstanbul Dünya Ticaret Merkezi  A1 /363  TR34149 Yeşilköy-İstanbul

Depo alanı                               1500m2  Yenibosna Starcity AVM arkası

Çalışan sayısı                           15

İş sahası                                    Baskı Hazırlıkla ilgili hertürlü ürün ve hizmetler

VİZYON
Penta, Türkiye’deki matbaacılık sektörünün dünyanın gelişmiş ülkelerindeki seviyeye ulaşmasını ve müşterilerini bu konuda bilgilendirerek kalite çıtasını yükseltmeyi hedeflemiştir. Satılan ürünlerin milli servet olduğu bilinciyle doğru yatırımlara dönüşmesi için gayret sarfetmiş ve edecektir

MİSYON
Penta bir ticari kuruluş olmasına rağmen, ne olursa olsun, ne satarsak satalım para kazanalım amacını hiçbir zaman gütmemiştir. Satacağı ürünleri dikkatli bir şekilde, yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübe ışığı altında değerlendirip daha sonra satış portföyüne almaktadır. Müşterilerini bir kazanç kaynağı değil, beraber kazanç sağlayabileceği iş ortağı olarak görmektedir. Müşteri kazanırsa ben de kazanırım felsefesini hep savunmuştur.

Baskı Öncesi Makinelerde En Başarılı Servis

zirvedekiler_ust

TÜRKİYE’NİN LİDER TEDARİKÇİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

zirvedekiler

İhlas Fuarcılığın yayınlarından olan matbaa&teknik® dergisi tarafından organize edilen, “Basım Endüstrisinde Zirvedekiler 2010” ödül töreni 13 Nisan 2010 Salı günü, İstanbul Radisson Conference & Airport Hotel’de yapıldı. Sektörün değerlendirildiği ve lider markaların ödüller aldığı zirve toplantısında, 2011 hedefleri ve yenilikler görüşüldü.

Gala yemeği ile başlayan Basım Endüstrisi’nde Zirvedekiler toplantısında, yemek öncesinde kurulan standlar gezildi ve sektör mensupları, birbirleri ile sohbet imkanı buldu. Basım Endüstrisinde ihracat yapanlar, ithalat yapanlar ve teknik destek en iyi matbaa ve mücellit dallarında ödüllerin verildiği Zirve’de, Teknik destek dalında, yıllardır süregelen üst düzeyde müşteri memnuniyeti, problem çözme ve müşteriye ulaşma hızı ve sunduğu çözüm alternatifleri ile Penta Ltd.’den Şefik Okunakul baskı öncesi makinelerde en başarılı servis ödülünü aldı.

penta_odul